

“Завжди мені нічого не можна”
“Завжди” – слово, які ми часто чуєте в гіперболізованому світі нашої дитини. В будь-якому віці дитина захоче спробувати нові речі, щоб почуватися дорослішою та не виділятися з-поміж однолітків. Ця нова самостійність викликатиме у батьків чимало різних, нерідко суперечливих почуттів.
“Вона ще маленька. Я дбаю про її безпеку”
часто ви можете так подумати
Ваша дитина починає розуміти своє місце в світі. Їй хочеться проводити більше часу з друзями та мати більше свободи. Гостина з ночівлею – цікавий новий досвід; їй відчайдушно хочеться прийняти запрошення нового друга чи подруги та почуватися більш дорослою.
Раніше ви батьки, повністю контролювали оточення дитини, дбаючи про її безпеку. Вам може не подобатися думка про те, щоб довірити свою дитину іншому дорослому, з яким ви навіть не знайомі.
“Усі мої друзі ходять у гостіз ночівлею! Я вже не маленька!”
часто такі слова можуть дратувати та шокувати
Ваша дитина може вважати, що інші батьки більш поблажливі, – чи просто сказати це, щоб змусити вас засумніватися у собі. Навіть якщо перпектива заночувати не вдома трохи її нервує – вона не хоче показати слабкість перед однолітками. Водночас (хоча дитина всіляко показуватиме своє роздратування) діти почуваються безпечно, якщо батьки встановлюють справедливі та продумані обмеження
Як реагувати?
На майбутнє
Якщо ви обмежуєте дітей без поянень, вони не навчаться обговорювати ризики
Таніт Кері