“Я негарна”. Часто підліток може говорити так, дивлячись на себе в дзеркало. Суспільні уявлення про привабливість тиснуть на нинішніх дітей сильніше, ніж будь-коли. Без допомоги дорослих дитина може вирішити, що вона “не дотягує” до “високого ідеалу”. Утім, є безліч спосібів протидіяти.

Коли діти підростають, дорослі частіше коментують зовнішність дівчат, аніж хлопців (яких зазвичай хвалять за силу та наполегливість).  Це може створити у дівчат враження, що зовнішність –  їх найважливіша риса. Якщо  дитина чула як ви критикується власну зовнішність, –  її внутрішній голос міг “запозичити” причини вашого невдоволення та спрямувати їх на себе

Самооцінка дітей має грунтуватися на людських якостях а не на зовнішності

Вона прекрасна! Як вона може таке думати, та ще й у такому віці?

ви можете подумати

Коли дитина висловлює такі тривоги, це нерідко заскочує батьків зненацька. Вас може непокоїти зосередженість медіа та тілесності та вплив, який це справляє на дітей. Ви можете боятися сказати щось не те і лише посилити сумніви дитини у собі.

 Чому я не схожа на моделей та побут зірок яких бачу по ТВ та онлайн?

дитина думає

Раніше діти мали більш реалістичне уявлення про зовнішність, бо найчастіше бачили людей зі свого оточення. У світі, де панує культура “зірок” та “блогерів” дитині бракує досвіду, щоб зрозуміти, наскільки ця картинка несправжня.

Як реагувати?


  • Запитайте чому вона так вирішила. Обійміть дитину та запитайте, з ким вона себе порівнює. Попросіть її назвати три частини чи особливості власного тіла які їй подобаються. Покажіть приклад і розкажіть, що вам подобається у собі.
  •  Цінуйте інші якості. Розповідайте дитині про її унікальність і про неймовірні речі, На які здатні її тіло, а не про його зовнішній вигляд.

На майбутнє

  • Поговоріть про здорове тіло. Поясніть, що тіло дитини немає виглядати, як доросле:  у нього інші пропорції, і воно набуде зрілого вигляду за певний час.
  • Будьте важливішою до себе. Утримайтеся від критики своєї зовнішності, розмов про дієти та зважування на очах дитини. Нехай вона чує, як ви хвалите себе (та інших) за щирість, доброту, почуття гумору.
  •  Допоможіть їй фільтрувати посили ЗМІ. Дитина ще немає життєвого досвіду, щоб розуміти нереалістичність образів знаменитостей та їх вплив на себе. Перегляньте разом журнал та покажіть дитині, як саме було відредаговано світлини знаменитостей.