Просвіта

У період війни, яку російська федерація розв’язала і веде проти
України, виникає нагальна потреба переосмислювання і здійснення системних
заходів, спрямованих на збереження і зміцнення психічного здоров’я учасників
освітнього процесу.

Дихальні вправи

Психолог

Вправи для дітей та підлітків, які перебувають у стресовій ситуації, для зняття психоемоційного напруження

Боюся ядерного удару. Що робити?

Психолог

Відчувати страх та тривогу стосовно можливої загрози життю — нормально й природно. До цих почуттів додаються невизначеність та безпорадність. Адже ніхто не може гарантувати, коли, куди й чи дійсно відбудеться ця ядерна атака.

Ігри, в які можна грати будь-де

Психолог

Спробуйте під час прогулянки або повернення додому зі школи чи садочка.

Як батькам та дітям відновити власний ресурс під час війни

Психолог

Під час війни, коли емоційний стан є нестабільним (і це нормально), не завжди та не всім допомагають одні й ті ж поради щодо пошуку власного ресурсу.

Техніка релаксації Джейкобсона – зняття стресу та розслаблення

Психолог

Дуже дієва техніка зняття психом’язової  напруги, як для дорослих так і для дітей, особливо, коли ви перебуваєте в укритті. Для неї не потрібно багато простору та інших засобів, крім вас і вашої м’язової системи.
Тримаймося 💛💙

АКТИВНОСТІ ДЛЯ ДІТЕЙ В УКРИТТІ

Юнісеф

Цей порадник для вчителів пропонує низку активностей для різних вікових груп, які викладачі та адміністрація закладів загальної середньої освіти можуть організувати для дітей, щоб допомогти їм емоційно та фізично впоратися з перебуванням у бомбосховищі під час повітряної тривоги.

ЯК ПІДТРИМАТИ ДИТИНУ ГРОЮ

Subtitle for This Block

У надзвичайній ситуації діти переживають стрес, страх і невизначеність. Батькам потрібно продовжувати оточувати їх турботою та спробувати переключити їхню увагу.

ЯК САМОТУЖКИ ВПОРАТИСЯ ІЗ ТРИВОГОЮ

Психолог

Учені одного з університетів США розробили методику, мета якої — допомогти кожній людині самотужки впоратися із тривогою.
Ця методика включає такі кроки

Сильні почуття приходять та відходять

Психолог

Розповідь про те, що відбувається з нашим тілом коли ми переживаємо або налякані і наші відчуття стають сильніші.

40 ігор у темряві.

Юнісеф

Для відновлення відчуття безпеки, близькості та запобігання травматизації. Страх темряви – це, з одного боку, віковий страх у дітей. З іншого – один із наслідків хронічного стресу та травматизації.  Для того, щоб підтримати дитину, щоб не допустити загострення її стану – ми можемо запропонувати ігри. Гра – найпростіший спосіб трансформувати напругу

Стійкість для стійких: 20 коротких відео із практиками для дітей і дорослих

Психолог

У стресі та паніці ми відчуваємо себе безпорадними. Коли з’являється можливість щось самим робити, хоч на щось впливати – ми повертаємо собі силу”. 

Як почати будувати плани на майбутнє, незважаючи на війну?

Психолог

Рік тому наші довоєнні плани, сенси та бачення майбутнього було зруйновано. У такі моменти людина завмирає і намагається впоратися з реальністю. Її життя відібрали, не запитали, не дали можливості підготуватися.

Що треба знати про панічну атаку?

Психолог

Панічна атака (ПА) – це гостра реакція організму на емоцію страху
Через прогрес страх як механізм самозахисту видозмінився та набув форм відомих нам як ПА. Звісно, ці стани зовсім не допомагають, а, навпаки, заважають нам функціонувати у світі.

Що робити, коли особистий ресурс на нулі?

Психолог

Багато людей сприймають стан емоційного вигорання як категорично негативний, помилково докоряючи собі в лінощах чи неорганізованості. Насправді ж стан «нульового ресурсу» просто сигналізує нам про необхідність зробити перерву та перемкнути увагу.