Складна поведінка дитини: як знайти ключ до позитивних змін

Правила в родині мають окреслювати кордони для дитини і водночас гарантувати їй безпеку. З дитиною, яка розуміє правила, легко налагодити спілкування і забезпечити її ефективний розвиток? поведінку та навчання. З дитиною легко знайти спільну мову, коли Ваша поведінка передбачувана.

  • Оберіть день та час, коли вся родина може зібратись разом і обговорити усі можливі правила: які вже є і які хотілося б впровадити. Обов’язково врахуйте хоч би одну пропозицію дитини!
  • Правила повинні діяти для всіх членів родини, незалежно від умов, ситуації, настрою батьків тощо. Інакше діти не сприйматимуть їх серйозно.
  • Винагороджуйте бажану поведінку увагою, схваленням, улюбленою діяльністю або чимось конкретним — грошима, ласощами, подарунками. Фіксуйте словами приємні відчуття дитини від винагороди.
  • Впроваджуйте логічні наслідки небажаної поведінки. Можна забрати іграшки, які дитина псує або залишити з розбишакою дитячий майданчик. Проте позбавлення гри на планшеті через розбите скло має слабкий причинно-наслідковий зв’язок.

Найкраща стратегія формування та розвитку гідної поведінки – використання її позитивних наслідків як зразків для подальшого наслідування, тобто поведінка в уяві дитини має бути сформована відповідно до кожної ситуації як бажана.

Unisef