Інтерактивні уроки з елементами тренінгу для учнів 5-9 класів “Ососбиста цінність та безпека”

Мета уроку:

надати учням знання, які допоможуть усвідомити цінність їхнього життя, та навчити правилам захисту свого життя, зокрема у ситуаціях інтимного спілкування з іншими людьми.

Протягом заняття учні, разом з психологом, отримували знання та правила, які допоможуть усвідомити цінність їхнього життя, навчалися правилам захисту свого життя, зокрема у ситуаціях інтимного спілкування з іншими людьми.

Психологиня допомогала формувати в учнів поняття цінності їхнього життя, ознайомлювала учнів з поняттям особистих кордонів, навчала учнів розрізняти небезпечні життєві ситуації та застосовувати правила безпеки з метою захисту їхнього життя.

Протягом заняття учні самостійно формулювали та давали відповіді на життєвоважливі запитання:

• Що таке особисті кордони? Це персональний кодекс, який визначає відносини з іншими людьми. Невидимі лінії, які ніхто не повинен перетинати.
  • Навіщо потрібні особисті кордони? Кордони впливають на те, як інші люди з тобою спілкуються, як торкаються (і чи роблять це взагалі), як ставляться до тебе. Кордони дають тобі можливість вирішувати з ким спілкуватись, на які теми говорити, що робити і скільки часу проводити з різними людьми. Кордони не відділяють нас від людей. Вони допомагають зберегти відносини. І навіть зробити їх кращими.
  • Як визначити особисті кордони? Виділяють декілька видів особистих кордонів. Ми їх зобразимо у вигляді кіл. Учитель зображує особисті кордони у вигляді кіл, починаючи із зовнішнього кола (публічний простір) та закінчуючи внутрішнім колом (інтимний простір).

Усвідомлення цінності свого життя надає учням впевненості та оберігає від небезпеки.

Протягом занять діти засвоюють основні правила особистісних кордонів

Слово до учнів

Чи дійсно цінність життя людини визначається наявністю певних ознак, краса, зовнішність, популярність у соціальних мережах, почуття гумору, стильний одяг, дорогий телефон, фізична сила, розум, наявність грошей? Щоб відчувати себе цінними та важливими ви можете розпочати якісь романтичні відносини, або почати вживати погані слова, які, на вашу думку, додають нам важливого статусу в очах інших людей, можете погоджуватись на небезпечні пропозиції, щоб швидко заробити грошей, чи прагнути понад усе здобути популярність у соціальних мережах.

Проте справжня цінність вашого життя не залежить від того, що ви робите чи не робите, як до вас ставляться ваші друзі чи батьки, чи як ви самі себе оцінюєте. Ваше життя саме по собі є найбільшою цінністю! Згадаймо історію про перстень. В магазині на перстень дивилось багато людей і ніхто не помічав того, що він був коштовним. Ніхто не міг подумати, що перстень з комісійного магазину може виявитись витвором ювелірного мистецтва. Життя кожного з вас теж є цінним, незважаючи на те, як інші люди чи навіть ви самі можете оцінювати себе. Ваше життя є найбільшою цінністю, яку ви повинні надійно охороняти.