​​Чи можливо в цей період життя не сваритися зі своїми рідними?

☝️Спойлер: зараз це неможливо, тому що агресія йде з усіх боків і знаходить вихід через надмірне споживання їжі або через сварки.

❓Питання в тому, як ви доносите свій посил до рідних. Контролювати форму подачі зараз дуже складно, зверніть на це увагу і не йдіть в звинувачення.

💬Замість звинувачень ви можете сказати:
«Я зараз дуже злюсь через відчуття безпомічності. Мені страшно і я не розумію, що буде завтра. Я не відчуваю себе в безпеці. Давай ми з тобою як партнери подумаємо, що можемо зробити».

Жінки більш пластичні й емоційні зараз, їм легше переробляти подібну інформацію. Чоловіки навпаки, все тримають в собі, консервують страхи, їм з цим складніше. Тому обережніше з критикою до свого партнера.

✅Старайтесь використовувати принцип бутерброда:
хороший акцент➡️конструктивна критика➡️хороший акцент

Так критика сприйматиметься співрозмовником адекватно.

👤💬Наприклад, батьки сказали вам щось неприємне, ви їм можете відповісти:
«Послухай, я дуже тебе ціную і люблю, але твої слова мене зараз дуже ранять/злять і т.д. Не роби так, будь ласка. Прошу тебе опиратись на свою раціональну частину і бути для нас захисником. Ми з усім справимося».

Опори сипляться зараз у всіх, тому що люди відчувають неймовірну безпомічність.

✅Якщо у вас є сили і бажання, можете організувати ритуал переговорів. Приміром, щовечора о 18:00 сідати разом, щоб поговорити.

💬Задавати питання:
•як ти сьогодні?
•чим я можу тобі допомогти?
•що з тобою? Я приміром злюсь на те і те. Ти як?
•давай шукати компроміс, якщо це можливо.

✅Якщо у вас є маленькі діти, можете прожити агресію через гру з ними. Або спробувати цю гру в своїй парі.

🐯Гра на роботу з агресією:
Стаєте на 4 «лапи» і уявляєте себе твариною, яка може захищатись лапами, зубами, ричанням…
Граєте, наприклад, в сім’ю тигрів. Покусуєте, лапою штовхаєте. В такій ігровій формі буде набагато легше прожити агресію.

Ярослава Федорчук, психологиня та тілесно-орієнтовний терапевт